Wentylacja Systemair

Centrale wentylacyjne Systemair to szeroki wybór jednostek przeznaczonych do większości zastosowań od domów jednorodzinnych do aplikacji przemysłowych. Są one zaprojektowane zgodnie z wymogami jakościowymi oraz spełniają wymogi niskiego zużycia energii. Obydwa rodzaje wymienników ciepła występujące w centralach, ich silniki i wentylatory zostały zaprojektowane zgodnie z wytycznymi niskiego zużycia energii.
Ponadto centrale wentylacyjne Systemair spełniają surowe normy ekologiczne. Dla łatwej instalacji i obsługi niektóre  jednostki wyposażone są we wbudowane sterowanie typu plug & play . Systemair oferuje centrale wentylacyjne dla następujących zastosowań:

System SAVECair

Nowość system SAVECair nowy system inteligentnej kontroli wentylacji  z wykorzystaniem wentylatorów EC

 

System SAVECair jest czymś więcej niż tylko układem sterowania wentylatorami EC. Jest to rozwiązanie, które pozwala stworzyć w pełni funkcjonalny i prosty w obsłudze system wentylacji zorientowanej na zapotrzebowanie z wykorzystaniem energooszczędnych wentylatorów z silnikami elektronicznie komutowanymi (EC). Celem przyświecającym stworzeniu sytemu było maksymalne wykorzystanie walorów oszczędności energii, które bezpośrednio wynikają z faktu wykorzystania wentylatorów EC w wentylacji.

Zalety systemu SAVECair:

  • łatwa instalacja i zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych
  • niższe zużycie energii w stosunku do tradycyjnych systemów
  • sterowanie poprzez zapotrzebowanie
  • niższy poziom hałasu i dłuższa żywotność systemu

Centralki do domów jednorodzinnych


Centralka z odzyskiem ciepła wyposażona w kompletne wbudowane sterowanie.
Do montażu ściennego, w zabudowie kuchennej lub w wersji poziomej do montażu na strychu.
Centrale SAVECair VSR 300  i  SAVECair VSR 500
Centrale SAVECair VSR 300 mogą wentylować pomieszczenia o powierzchni użytkowej do ok. 240 m2 przy założeniu ok. 0,5 wymiany powietrza na godzinę.
Centrale SAVECair VTR 300/B-L (R)   i   SAVECair VTR 500 L (R)
Centrale SAVECair VSR 500 mogą wentylować pomieszczenia o powierzchni użytkowej do ok. 360 m2 przy założeniu ok. 0,5 wymiany powietrza na godzinę.

 

          

Centrale kompaktowe dla budynków większych

Szeroki wybór kompaktowych central wentylacyjnych w tym także z odzyskiem ciepła - Topvex, TIME, przeznaczonych do stosowania m.in. w szkołach, sklepach i większych biurach. Seryjnie wyposażone w układ kontrolno-sterujący. Dzięki jednorodnej konstrukcji uproszczono logistykę i eksploatację urządzeń. Przepływ powietrza: 70-7.000 m3/h

Najważniejsze cechy central kompaktowych:

  • łatwe w doborze i specyfikacji
  • krótki termin dostawy.
  • nowoczesna technologia.
  • ponad 25 lat doświadczenia w projektowaniu i produkcji central

więcej informacji na stronie producenta: http://www.systemair.com/pl-PL/Polski/