O firmie

Firma założona w roku 2000 początkowo zajmowała się tylko projektowaniem systemów grzewczych wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Gwałtowny rozwój w ostatnich latach technologii systemów pomp ciepła i ogromne zainteresowanie tymi systemami spowodowały, iż naszą działalność w 100% oparliśmy o  projektowanie oraz montaż i serwis instalacji pomp ciepła.

Specjalizujemy się w montażu gruntowych oraz powietrznych pomp ciepła firm: Alpha-InnoTec, IVT, BUDERUS, PANASONIC. Alpha-InnoTec to europejski lider innowacji i niemiecka precyzja zrodzone na bazie wieloletnich doświadczeń. Pompy ciepła firmy Alpha-InnoTec wyposażone są w najnowocześniejszą technikę regulacyjną z możliwością sterowania PC przez Internet.  IVT / BUDERUS istnieje na rynku europejskim i jednocześnie doskonali swoje urządzenia od ponad 40 lat. Pompy ciepła IVT od wielu lat stosuje się między innymi w Szwecji, w klimacie chłodniejszym, niż nasz w Polsce. To właśnie wieloletnie doświadczenie w/w producentów oraz koncentracja ich działalności na pompach ciepła jest gwarancją niezawodności urządzeń, które Tobie proponujemy. Statystyka klimatologiczna mówi za siebie, w Polsce klimat ociepla się, a w ciągu ostatnich 10 lat proces ten gwałtownie przyspieszył. Minione lata okazały się najcieplejszymi w historii pomiarów, a to dopiero początek, dlatego zdecydowaliśmy iść za potrzebą rynku wprowadzając do stałej sprzedaży nowoczesne rozwiązania oparte o pompy ciepła powietrzne. Zastosowanie dobrej technicznie pompy powietrznej z bardzo wysokimi współczynnikami COP dochodzącymi do 5,1 pozwala na skuteczne konkurowanie z pompami gruntowymi. Zważywszy, że cena inwestycji dla tego rodzaju pomp jest sporo niższa niż pomp gruntowych (sięgająca nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych) powoduje, że coraz częściej wybierane są jako podstawowy system zarówno grzewczy jak i chłodzący Państwa budynek.

Nasza oferta obejmuje także montaż wodnego ogrzewania podłogowego, które doskonale współpracuje w układach z pompami ciepła tworząc kompletny system ogrzewania, a także systemy pasywnego lub aktywnego chłodzenia, odkurzania centralnego oraz wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperacji).

Nasza zasada to zaprojektowanie (wykonanie odpowiednich obliczeń cieplno-hydraulicznych) a później staranne wykonanie całego systemu ogrzewania, wentylacji i instalacji wewnętrznych. Tylko taka kolejność pozwoli na bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat zainstalowanych systemów w Państwa budynku.

Od lipca 2012 nasza firma została włączona w projekt Specjalistów od pomp ciepła – elitarnej grupy firm działalnością powiązanych z obszarem nowoczesnego ogrzewnictwa opartego o systemy z pompami ciepła.

Zapraszamy do zapoznania się z zasobami naszej strony internetowej. Liczymy, że znajdą tutaj Państwo poszukiwane informacje. Jeśli są Państwo zainteresowani bliżej jakimś zagadnieniem, zachęcamy również do kontaktu z naszą firmą.